„Најдобар момент беше… целото снимање!“ – Интервју со Ангела Димитрова

Младата Ангела Димитрова, која ја толкува комплексната улога на тинејџерката и пливачка Ивана, е вистинско актерско откритие. И покрај тоа што снимањето на серијата „На терапија“ е нејзиното прво позначително иксуство пред камера, нејзиниот извонреден талент освојува „од прва“. Додека ја чекаме првата сесија на Ивана и Д-р Терзиев, која е закажана за 20-ти септември, […]

Едно видео, милион емоции. Погледнете го трејлерот за серијата „На терапија“

„Да знаат пациентите што све ми поминува низ глава, веројатно ниту еден не би се вратил кај мене никогаш“, е скокотливата реплика на Никола Ристановски и неговиот карактер Д-р Терзиев со која почнува долгоочекуваниот трејлер за новата македонска серија „На терапија“. Двеминутниот трејлер дефинитивно зборува многу за четириесет и петте епизоди кои следуваат. Широкиот дијапазон […]

Време е за колективна ТВ терапија, време е за „На терапија“

Во продукција на КИНО ОКО почнувајќи од септември оваа година, македонската публика ќе има можност да го следи емитувањето на ТВ серијата „На терапија“, првата македонска ТВ продукција снимена според странска лиценца. „За прв пат во Македонија продуцирана е ТВ серија според странска лиценца во која глумат домашни актери. Снимени се 45 епизоди адаптирани од […]